default layout

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Tipy a techniky

Přečtěte si rady odborníků, jak správně používat kuchyňské pomůcky, podívejte se na návody na vhodnou úpravu surovin nebo se naučte kulinářské triky, s jejichž pomocí dosáhnete při vaření zajímavých výsledků. V neposlední řadě na vás čeká řada užitečných tipů.

 

Upečte si pravý domácí chléb

Upečte si pravý domácí chléb

Chleba je prosté jídlo, které bylo základem stravy mnohých lidí. Ať už ve starověku, kdy se podával s ovocem a zeleninou, či v časech bídy a nouze, kdy jen kus okoralého chleba byl otázkou života a smrti. A i dnes se najdou tací, kteří by bez chleba nevydrželi ani den. Chleba tu vždy byl, je a bude. A každá správná hospodyňka by měla umět chleba upéci. Takže, jak na to?

Zelená pochoutka z Janova

Zelená pochoutka z Janova

Tématem dnešního článku zamíříme do Itálie. Řeč nebude o ničem jiném než o známé pochoutce z drcené bazalky. Pesto nebo také Pesto alla genovese je známá zelená omáčka, která se převážně používá k dochucení těstovin. Známá je také varianta se sušenými rajčaty. Pak se taková pasta nazývá Pesto alla siciliana.

Zahřejte se zázvorem

Zahřejte se zázvorem

Ostrá citrusová chuť zázvoru ozvláštní každé jídlo. Ukážeme si, jak čerstvý zázvor využít nejen do čaje a pikantního džemu, ale i v rámci celého menu – od polévky, přes hlavní jídlo až po dezert.

Alternativní cukroví

Alternativní cukroví

Jste fanoušky zdravého životního stylu? Ať už sledujete především kalorie, nebo složení potravin a obsah prospěšných látek, jistě vás zaujmou naše tipy na alternativní cukroví. Bez cukru a bez bílé mouky. Obohaťte svůj vánoční stůl.

Tatarák nejen z hovězí svíčkové

Tatarák nejen z hovězí svíčkové

Jemná chuť syrového hovězího doplněná kořením a křupavými česnekovými topinkami. Že vás to neláká? Nevadí! Věnovat se budeme i tataráčkům z čerstvého i uzeného lososa a chutným zeleninovým a houbovým směsím.

Zapékané těstoviny

Zapékané těstoviny

Šunkofleky – klasika, jistota nebo postrach ze školní jídelny. Ať už je v této formě milujete nebo nenávidíte, mrkněte na další možnosti, jaké těstoviny se dají zapéct a s čím. Maso, uzeniny, vajíčko a sýr, to je jen začátek…

Děsivé pohoštění na Halloween

Děsivé pohoštění na Halloween

Halloween se často setkává s odporem – že jako novější a komerčnější svátek vytlačuje naše tradice… nic ale nestojí v cestě tomu, abyste věnovali svou pozornost oběma. Zábavný Halloween tak může být dobrým protipólem k poklidným melancholičtějším Dušičkám. Hlavně je vděčný, co se týče prostoru pro kreativitu a originálně upravené jídlo. Vyzkoušejte něco z našich strašidelných tipů!

Jak na cizrnu?

Jak na cizrnu?

Cizrna - luštěnina, kterou znáte asi především z receptů orientální kuchyně. Nebo jsou pro vás výrazy jako hummus nebo falafel jen cizími slovy? Pak pokračujte ve čtení. Přihodíme i pár “zdomácnělých” cizrnových receptů - od chuťovek po plnohodnotná jídla.

Čočka - zelená i červená

Čočka - zelená i červená

Čočka nejen jako postrach ze školní jídelny, ale jako výživná všestranně využitelná surovina. Vyzkoušejte zdravé čočkové saláty, zeleninové i krémové polévky i chutné pomazánky. Kromě tradiční zelené vám představíme tipy i na čočku červenou.

Co s přebytky? Sníst!

Co s přebytky? Sníst!

Už babičky nás učily, že jídlo se nemá vyhazovat. A je to pravda. Nejen kvůli penězům, ale také kvůli spoustě dobrot, o které přicházíme, když „zbytky“ nezužitkujeme.

"Zase chleba?" aneb svačiny, kde pečivo nehraje hlavní roli

Chleba "s něčím" představuje ideální svačinku - je variabilní, zasytí a je hned hotový. Ve většině případů. Ale i když ho střídáme s rohlíkem, houskou nebo bagetou, dříve nebo později asi zatoužíme po změně. Co dalšího můžete sobě nebo svým dětem připravit a zabalit na svačinu?

Svačiny do školy – obložené chleby, housky bagety

Svačiny do školy – obložené chleby, housky bagety

Září je tady a s ním, kromě spousty dalších starostí, začíná každodenní váhání, co připravit našim školákům na svačinky. Mělo by to být dobré, zdravé a mělo by je to zasytit. Zdánlivě snadné zadání však končí dlouhým postáváním před regály v supermarketech. A přitom si spoustu základních surovin do baget, rohlíků a sendvičů můžete připravit sami doma, hravě a zdravě. Které to jsou?

Víno v kuchyni

Víno v kuchyni

Sklenka vína dokáže přispět nejen k příjemné náladě při vaření, hodí se i do lecjakého pokrmu. Která jídla si o „ovínění“ říkají? A jaké víno zvolit, aby se s ostatními surovinami ideálně chuťově sladilo a abyste si pochutnali?

Skvělé želé

Skvělé želé

Želé je hmota, která je lahodná a osvěžující a milují ji i děti, samozřejmě zvlášť pokud je hodně barevná. Dá se připravit nasladko, ale vlastnosti želatiny ocení i milovníci masa, je totiž součástí různých slaných dobrot.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »Jak funguje Vše o vaření?

Objevte s námi kouzlo portálu Vše o vaření! Co vše portál nabízí?

Novinky květen 2017